İngiltere İş İlanları ve Başvuru

İngiltere İş İlanları ve Başvuru 

İngiltere’de iş bulma siteleri sayesinde yabancıların yurt dışında çok daha kolay şekilde kariyer fırsatları elde etmeleri sağlanmaktadır. Dünyanın önde gelen güçlü ekonomilerinden olan İngiltere, her uzmanlık alanı ve sektör için çeşitli iş fırsatları sunmaktadır. Bu fırsatları değerlendirmek ve pek çok sektörde lider ülkelerden olan İngiltere’de çalışmak isteyenlerin online kariyer platformlarını takip etmeleri mümkündür.  

İş ilanlarına başvuru yapmadan önce niteliklerinizin bu ilanlar ile tam bir uyum gösterdiğinden emin olmanız gerekiyor. Onlarca farklı sektörden çalışanı ağırlayan İngiltere’de günümüzde bazı sektörlerde işe alımlar çok daha fazladır. İhtiyacın yüksek olduğu meslek dallarını tercih ederek daha fazla iş fırsatı elde edilmesi mümkündür. İngiltere iş ilanları ve başvuru işlemlerinde İngiltere’de ihtiyacın en çok olduğu sektörlere yönelmek işe kabul edilme şansınızı da artıracaktır.   

Türk Vatandaşı İngiltere’de Çalışabilir Mi? 

İngiltere’deki Türk şirketleri iş ilanları açısından son yıllarda öne çıkmaktadır. Türkiye’den de birçok kişi de İngiltere’de çalışma ve yaşama fırsatı elde etmek için ilk olarak Türk firmalarının ilanlarına yönelmektedir. İsteyen herkes İngiltere yasaları kapsamında belirlenen çalışma şartlarını sağlaması halinde ülkede çeşitli işlerde çalışabilmektedir.  

Türk vatandaşları İngiltere’de çalışabilirler. Ancak, İngiltere’de çalışmak isteyen Türk vatandaşları bir çalışma vizesi almak zorundadırlar. Çalışma vizesi almak için İngiltere’de size iş verecek kişi veya kurumdan onay almanız gerekiyor. Türk vatandaşları, İngiltere’ye seyahat etmeden önce vize başvurusu yapmalı ve gerekli belgeleri sunmalıdırlar. İşvereniniz tarafından size sponsor olunması halinde çalışmaya başlayabilirsiniz.  

İngiltere’de Çalışmak İçin Ne Yapmalıyım? 

İngiltere’den iş teklifi almak birinci önceliğiniz olmalıdır. Eğer İngiltere’de çalışmak isterseniz bu durumda ilk olarak İngiltere merkezli olarak çalışan bir firmaya başvurmanız ve bu firma tarafından işe kabul edilmeniz gerekir. İş aramak için ülkeye giriş yapmanız belirli sorunlara neden olabilir. Özellikle turistik vize ile ülkeye giriş yapmanız ve burada iş bulup kaçak olarak çalışmaya başlamanız halinde birçok yasal sorun ile karşılaşabilirsiniz.  

İngiltere’de çalışmak için öncelikle kendi uzmanlık alanınıza ve hedeflerinize uygun işleri online güvenilir platformlar üzerinden araştırmalısınız. Ardından bu işlere etkili bir cv ve motivasyon mektubu ile başvurmanız önerilmektedir. Bu alanda hizmet veren çeşitli işçi ve iş bulma ajansları da süreci kısaltmaktadır.   

İngiltere Çalışma İzni Nasıl Alınır?  

İngiltere çalışma vizesi şartları sağlandıktan sonra resmi süreç başlatılır. İngiltere başta olmak üzere herhangi bir ülkede çalışma izni almak için resmi dış temsilcilikleri üzerinden taleplerinizi iletmeniz gerekiyor. Kısa ve uzun dönem olmak üzere farklı kategorilerde birçok çalışma vizesi türü bulunmaktadır. Bu vize türlerine başvuru yapmadan önce belirlenen şartların karşılanması gerekiyor.  

Vize başvuru almak için ilk olarak ‘’gov.uk’’ adresinden gerekli şartların öğrenilmesi ve başvuru adımlarının tamamlanması gerekiyor. Sonrasında ise vize türü seçilir ve gerekli belgeler hazırlanarak online başvuru formu doldurulur. Başvuru işlemlerinin ardından daha sonra ilk aşamayı tamamlayan kişiler konsolosluğa giderek diğer işlemleri tamamlarlar. İngiltere iş ilanları ve başvuru sürecince vize ve göçmenlik şartlarının neler olduğunun kapsamlı şekilde araştırılması gerekiyor.   

İngiltere Göçmen Alıyor Mu? 

İngiltere’de çalışma ve oturma izni almak isteyenlerin belirli kriterleri karşılaması gerekmektedir. İngiltere oldukça kozmopolit bir yapıda ve göçmenleri de ağırlayan ülkelerden biridir. Ancak göçmen olarak ülkede bulunmak için katı bazı kurallar bulunuyor. Son yıllarda İngiltere başta olmak üzere Avrupa genelinde göçmenlere karşı kurallar tartışma konusu haline de gelmiştir.  

İngiltere, yetenekli profesyoneller ve öğrenciler gibi çeşitli birçok farklı alanda göçmenler kabul etmektedir. İngiltere’nin göç politikaları ve vize türleri de farklılık göstermektedir. Göçmen olmak isteyenler, İngiltere’nin göç politikalarını inceleyerek uygun vize kategorisine başvurmalı ve gerekli şartları karşılamalıdırlar. Ülkeye çalışmak için gitmek isteyenlerin kendilerine uygun iş bulmaları ve kabul edilmeleri gerekmektedir.  

İngiltere’de Yaşamak İçin Ne Kadar Para Lazım? 

İngiltere’de çalışmak için gerekenler arasında elbette çalışma izinleri ilk sırada yer almaktadır. Ancak her meslek kolunda iyi kazanç elde edeceğinizin garantisi bulunmaz. Yaşam standartları yüksek olsa da İngiltere’de yaşamanın maliyetleri de yüksektir. Yıllık olarak ortalama bir uluslararası öğrencinin yaşam maliyeti 12 bin paund civarında olduğu ifade ediliyor. İngiltere iş ilanları ve başvuru sürecinde bu tür detaylara da dikkat etmek uzun vadede sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.   


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir