Online Yabancı Dil Eğitmenliği Yap

Online Yabancı Dil Eğitmenliği Yap

İnternetten yabancı dil eğitmenliği yapmak özellikle dil becerisi yüksek olanlar için ek gelir kaynağı olabilir. Online kurs verme siteleri sayesinde internetten çok sayıda öğrenciye ulaşmak mümkündür. Günümüzde internet üzerinden verilen online dersler arasında yabancı dil dersleri de büyük ilgi görüyor. Her seviyeden öğrenci İngilizce, Fransızca, Almanca gibi sık tercih edilen yabancı dillerde eğitim almak istiyor. Online yabancı dil eğitmenliği yapmak için temel dil seviyeniz dil öğretme beceriniz yüksek olmalıdır. Bu yazımızda online ders verme platformları aracılığıyla internetten nasıl yabancı dil eğitmenliği yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İnternetten İngilizce Öğretme Siteleri

Online İngilizce öğretme kursları internet üzerinden öğrenci ve öğretmenleri bir araya getiren platformlardır. Tamamen ücretsiz veya cüzi miktarda abonelik ücreti ödenen platformlarda yabancı dil öğretmek son derece kolaydır. İnternetten İngilizce veya diğer popüler yabancı dilleri kolaylıkla öğretebileceğiniz çok sayıda web sitesi vardır. Bu internet siteleri mobil uygulama desteği sunduğu için akıllı telefon kullanıcıları da derslere rahatlıkla katılabilir. İngilizce başta olmak üzere internetten yabancı dil eğitmenliği yapabileceğiniz kurs ve uygulamalara bu yazımızdan göz atabilirsiniz.

ön cevap 

Preply platformu İngilizce dahil pek çok yabancı dilde öğrenci ve öğretmenleri ortak platformda toplar. Son yıllarda en çok tercih edilen yabancı dil eğitmenliği sitelerinden biridir. Temek düzeyde yabancı dil bilgisi olanlardan hiç yabancı dil bilmeyenlere kadar her seviyeye özel dersler mevcuttur. Preply sitesi 185 ülkeyi temsil eden yaklaşık 30 bin profesyonel öğretmene sahiptir. Siz de yabancı dil öğreterek para kazanmak istiyorsanız hemen Preply sitesinde hesap açabilirsiniz. 

Profesyonel öğretmenler ile öğrencilerin bir araya geldiği Preply platformu kişiselleştirilmiş bir yapıda kullanılabilir. Preply ana sayfasında dil bölümlerinden istediğiniz dilde öğretmene ulaşabilirsiniz. Arama sonuçlarında saat başına ücret veya müsait durumu gibi kriterler dikkat çekiyor. Kullanıcılar bu sayede Preply üzerinden en iyi şekilde ders alabilecekleri öğretmenleri bulabiliyor. Eğer online yabancı dil eğitmenliği yapmak istiyorsanız Preply hesabı açıp binlerce öğretmen arasında kendi sayfanızı öne çıkarabilirsiniz. 

Udemy 

Udemy platformu 200’den fazla ülkede 65’ten fazla dilde eğitmenlerin hazırladığı yüz binlerce eğitimi öğrencilere sunuyor. Udemy üzerinden yabancı dil kursları da verilebilir. Türk girişimci Eren Bali tarafından kurulan Udemy kısa sürede dünya çapında eğitim amaçlı kullanılan bir site haline geldi. Online eğitim vermek isteyen öğretmenler ile öğrencilerin bir araya geldiği bu platformda yabancı dil eğitimleri de satılabiliyor. 

Eğer İngilizce başta olmak üzere yabancı dil öğretme konusunda başarılıysanız bu platforma yükleyeceğiniz dersleri öğrencilere sunabilirsiniz. Udemy sayesinde binlerce öğrenci yabancı dil öğrenmek için okul veya dershaneye gitmek yerine online ders alabiliyor. İngilizce öğrencilerine zaman ve mekandan tasarruf sağlayan bu sistem öğretmenlere de online ders vererek para kazandırıyor. Her öğrencinin kendi yabancı dil seviyesine göre eğitimleri bulabileceği Udemy üzerinden online İngilizce dersleri verilebilir. Kayıtlı dersler sayesinde aynı dersi çok sayıda öğrenciye ulaştırıp pasif gelir elde etme şansınız da vardır.

 

Cambly

Cambly uygulaması son dönemde en popüler İngilizce öğrenme platformlarından biridir. Özellikle sosyal medyada sık sık reklamlarla karşımıza çıkan Cambly yabancı dil öğrenme ve öğretmenin en kolay yollarından biridir. Cambly ana sayfasında kayıtlı öğretmenlerden biri olarak yeni öğrencilere çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Cambly üzerinden online yabancı dil dersi dışında sohbet de gerçekleştirilebilir. Bu sayede ülkemizde özellikle yabancı dil öğreniminde en zorlanılan kısım olan “konuşma” becerileri geliştirilebilir. 

Sosyal medyada sık sık karşımıza çıkan Cambly geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Böylelikle Cambly üzerinden yabancı dil dersi veren eğitimcilerin yeni müşterilere ulaşması çok daha kolay hale geliyor. Cambly kullanıcıları yabancı dil eğitimi almak istedikleri öğretmenin hesabına tıklayıp hemen çevrimiçi derslere başlayabilir. Online platform üzerinden dünyanın dört bir yanındaki öğrencilere ders verme imkanına sahip olabilirsiniz. Cambly öğretmenlerinin profil bilgilerinde yıldızlı oylama tablosu vardır. 5 üzerinden 5 yıldız almış bir eğitmen olduğunuzda Cambly ile yabancı dil eğitimi verip ciddi miktarda para kazanabilirsiniz. 

OpenEnglish

OpenEnglish sitesi çok eski zamandan beri online platform üzerinden yabancı dil eğitimi verilen bir platformdur. Ana dili İngilizce olan eğitmenler dışında her seviyeden öğretmenin ders verebildiği bir mecradır. Türkiye’de yıllardır hizmet veren OpenEnglish ile yabancı dil eğitimi vermek mümkündür. Belirli saatlerde aktif olan öğretmenler öğrencileri bu web sitesi üzerinden online derse alır ve yabancı dil eğitimi gerçekleştirilir. Derslere katılmak için OpenEnglish resmi web sitesini veya mobil uygulamasını kullanmak yeterlidir. Çok sayıda öğrenciye hızlı bir şekilde ulaşma imkanı veren OpenEnglish en popüler yabancı dil eğitim platformları arasındadır.

süper dayanıklı 

Superproof platformu Fransa merkezli olup 2013 yılında beri hizmet vermektedir. Online ders vermek isteyen eğitimciler ile öğrencileri dijital platformda buluşturan bir sitedir. Uzun yıllar bu alanda hizmet verdiği için çok sayıda kullanıcısı vardır. Eğer yabancı diliniz iyi seviyedeyse ve dil öğretme beceriniz varsa online ders vermeye Superproof üzerinden başlayabilirsiniz. Hemen ücretsiz olarak açacağınız Superproof eğitmen hesabı ile platformda sayısız öğrenciye ulaşabilirsiniz. Superproof üzerinden verilen online yabancı dersler ile para kazanmak artık çok daha kolay hale geldi. 

lingusta

Lingusta eğitim sitesi yabancı dil eğitiminde son dönemde giderek popülerlik kazanan bir mecradır. İngilizce veya diğer yabancı dilleri basit bir şekilde öğrenmek isteyenler Lingusta üzerinden aradıkları eğitimcilere ulaşabilir. Yabancı dil seviyesi yüksek olanlar da Lingusta eğitmen hesabı ile buradan yeni öğrencilere ulaşıp online ders verebiliyor. Kullanıcı sayısı giderek artan Lingusta eğitmen hesabını hemen açabilirsiniz. Online yabancı dil eğitmenliği yapmak için Lingusta platformunu kullanabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir